نهمین کنفرانس بین المللی رباتیک و مکاترونیک برگزار شد

 | تاریخ ارسال: 1400/8/25 | 

 نهمین کنفرانس بین المللی رباتیک و مکاترونیک با حضور اساتید خارجی و داخلی به صورت مجازی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، نهمین کنفرانس بین المللی رباتیک و مکاترونیک با حضور اساتید برجسته بین المللی از کشورهای سوئیس، ژاپن، کانادا و فنلاند برگزار شد.
دکتر سید علی اکبر موسویان رئیس نهمین کنفرانس بین المللی رباتیک و مکاترونیک در مراسم افتتاحیه این کنفرانس گفت: امسال تمامی بخش های این کنفرانس به صورت مجازی برگزار می شود متاسفانه در سال گذشته به دلیل شیوع بیماری کرونا این کنفرانس تنها در قالب یک سمپوزیوم یک روزه برگزار شد.
وی افزود: به نهمین کنفرانس بین المللی رباتیک و مکاترونیک ۱۶۷ مقاله ارسال شد که پس از داوری های صورت گرفته از سوی کمیته علمی  کنفرانس ۹۳ مقاله برای ارائه در کنفرانس پذیرفته شد.
رئیس نهمین کنفرانس بین المللی رباتیک و مکاترونیک خاطرنشان کرد: امسال برای نخستین بار کتاب مقالات کنفرانس منتشر شد که این کتاب حاوی پوسترهای نویسندگان مقالات بوده است.
دکتر مهناز شمشیرساز رئیس پژوهشکده فناوری های نو دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز در مراسم افتتاحیه این کنفرانس گفت: همواره وقوع شرایط بحرانی همچون شیوع بیماری ها و اپیدمی ها، فرصت‌هایی را برای دگرگونی و توسعه فناوری‌های جدید در جهان ایجاد می‌کند. یکی از این فرصت ها، گسترش استفاده از ربات ها در بخش های سلامت، امداد رسانی و حمل و نقل در طی دو سال اخیر است. این امر نشان داد که فن‌آوری‌های رباتیک و مکاترونیک در شرایط های بحرانی همچون همه گیری بیماری ها و وقایع طبیعی مانند زلزله و ..از فناوری های کلیدی در خدمت بشر  به منظور ارتقای سلامت و ایمنی مردم  به شمار می آیند.
وی افزود: این کنفرانس فرصتی را فراهم می سازد تا روند تحول و سمت و سوی تحقیقات این فناوری ها در کشور و در دنیا شناسایی و مورد بحث قرار گیرد.
دکتر محمد زارعی نژاد دبیر نهمین کنفرانس بین المللی رباتیک و مکاترونیک عنوان کرد: امسال کنفرانس به صورت مجازی برگزار شده است و ۴ کارگاه بین المللی و ۴ سخنرانی کلیدی کنفرانس نیز به صورت مجازی برگزار می شود.
 
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تاکید کرد:
برنامه دانشگاه صنعتی امیرکبیر حرکت با سرعت در حوزه رباتیک و مکاترونیک

 
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: در برنامه جامع علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر حوزه رباتیک و مکاترونیک جزء اولویت های اصلی تعیین شده و برنامه داریم با سرعت زیادی در این حوزه گام های اساسی برداریم.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر سیدرضا غفاریان در مراسم افتتاحیه نهمین کنفرانس بین المللی رباتیک و مکاترونیک گفت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر از فعالان حوزه رباتیک است و در دوره های مختلف کنفرانس های بین المللی رباتیک و مکاترونیک در بخش مسابقات و مقالات علمی بسیار فعال بوده است. 
وی افزود: برگزاری این کنفرانس موجب می شود که متخصصان دستاوردهای علمی خود را عرضه کنند و امیدواریم دستاوردهای پژوهشگران و مراکز علمی کشور در حوزه رباتیک و مکاترونیک علاوه بر تولید مقالات در قالب نوآوری ها و محصولات دانش بنیان نمایان شوند.
معاون پژوهش و فناوری  دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: حوزه رباتیک از جمله زمینه های علمی و تکنولوژیک است که در آینده نه چندان دور زندگی بشر و صنعت را تحت تغییرات قابل توجهی قرار خواهد داد بنابراین جامعه علمی کشور باید توجه ویژه ای به این حوزه داشته باشد. 
دکتر غفاریان خاطرنشان کرد: دانشگاه صنعتی امیرکبیر در برنامه جامع علمی خود حوزه رباتیک و مکاترونیک را یکی از حوزه های اصلی پژوهش و فناوری انتخاب کرده است و برنامه دارد با سرعت زیادی در این حوزه گام های اساسی بردارد. 
وی تاکید کرد: امیدواریم در کنفرانس های آتی شاهد دستاوردهای خوب متخصصان دانشگاه صنعتی امیرکبیر باشیم. 
معاون پژوهش و فناوری  دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: باتوجه به اهمیت حوزه رباتیک و مکاترونیک برای کشور در نشست معاونان پژوهشی دانشگاه ها نیز تاکید خواهد شد که به این حوزه توجه ویژه ای شود و بتوانیم حوزه رباتیک را به عنوان حوزه محوری در کشور معرفی کنیم.

 

دفعات مشاهده: 838 بار   |   دفعات چاپ: 114 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر