درباره پژوهشکده

 | تاریخ ارسال: 1400/5/24 | 

پژوهشکده فناوری های نو در سال ۱۳۷۳ با نام مرکز تحقیقات اتوماسیون و رباتیک کار خود را در دانشگاه صنعتی امیر کبیر  آغاز نمود. محل اولیه ی پژوهشکده در طبقه هشتم دانشکده نساجی قرار داشت. در پی موفقیت و رشد، مرکز در سال ۱۳۷۷ موفق به اخذ اساسنامه مصوب از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گردید و نام آن طی موافقت قطعی به “پژوهشکده فناوری های نو” تغییر نمود. این پژوهشکده سپس به محل کنونی خود در ساختمان معاونت پژوهشی دانشگاه واقع در نبش کوچه بالاور (بالاتر از چهار راه ولیعصر) انتقال یافت.

بعد از دو دهه تلاش مستمر در راستای فعلیت بخشیدن به برنامه راهبردی و اجرا نمودن اهداف کوتاه مدت و بلند مدت و ماموریت های تعریف شده، پژوهشکده فناوری های نو اکنون دارای ۴ گروه پژوهشی ریزفناوری، مکاترونیک، رباتیک و اتوماسیون و مواد پیشرفته، ۴ آزمایشگاه تخصصی برای گروه های مختلف، ۷ نفر عضو هیئت علمی ثابت، بیش از ۲۰ نفر عضو هیئت علمی همکار و بیش از ۴۰ دانشجوی مقاطع تحصیلات تکمیلی، کارشناس پژوهشی و کارشناس مجرب آزمایشگاه می باشد.
این پژوهشکده دارای ۷ محصول تجاری، بیش از ۲۵ قرارداد صنعتی موفق به ارزش ۵۰ میلیارد ریال، ۱۳ ثبت اختراع و انتشار بیش از ۱۲۹ عدد مقاله منتشر شده می باشد. به همت اعضای هیئت علمی و کارکنان، این پژوهشکده در سال ۱۳۹۰ موفق به کسب عنوان موسسه پژوهشی برتر از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و کسب عنوان پژوهشکده رتبه اول در سال ۱۳۹۲ در دانشگاه صنعتی امیرکبیر گردید.


دفعات مشاهده: 1077 بار   |   دفعات چاپ: 119 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر